Rusko chce, aby OSN vypracovala strategie pro boj s dezinformacemi

ČTK ČTK
26. 4. 2017 6:08
Rusko navrhlo, aby sekretariát Organizace spojených národů pro boj s falešnými zprávami a dezinformacemi vypracoval strategie, které by vyšly jako součást rezolucí Valného shromáždění. "Škody způsobené dezinformacemi jsou plně srovnatelné se škodami způsobenými virovou epidemií. Proto, stejně jako v případě jakékoli přeshraniční pandemie, je třeba vypracovat strategie boje proti této hrozbě na národní úrovni," řekla zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Ruská zástupkyně také varovala před bezprecedentní hloubkou a intenzitou problému. Novou krizi podle ní vyvolala politická turbulence a návrat mnoha států k praktikám informačního boje z dob studené války.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy