Trump se s Putinem dohodl na vyhlášení příměří na jihozápadě Sýrie

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2017 20:23
Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin se dohodli na příměří na jihozápadě Sýrie, které by mohlo platit od neděle. Na tiskové konferenci po dnešním jednání obou prezidentů to řekli ministři zahraničí Ruska a Spojených států Sergej Lavrov a Rex Tillerson. Lavrov uvedl, že na dodržování klidu zbraní bude dohlížet ruská vojenská policie. Během jednání hovořili Putin s Trumpem podle Tillersona o možnosti příměří rozšířit i na další oblasti, kde je podle nich zastavení bojů možné. Dodal také, že Washington s Moskvou mají stejný zájem na tom, aby se v zemi obnovila stabilita. Obě země také souhlasí, že o budoucí vládě v Sýrii je třeba diskutovat a zvolit ji demokraticky.
O příměří spolu měli jednat Donald Trump a Vladimir Putin na summitu zemí G20.
O příměří spolu měli jednat Donald Trump a Vladimir Putin na summitu zemí G20. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy