Trump se s Putinem dohodl na vyhlášení příměří na jihozápadě Sýrie

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2017 20:23
Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin se dohodli na příměří na jihozápadě Sýrie, které by mohlo platit od neděle. Na tiskové konferenci po dnešním jednání obou prezidentů to řekli ministři zahraničí Ruska a Spojených států Sergej Lavrov a Rex Tillerson. Lavrov uvedl, že na dodržování klidu zbraní bude dohlížet ruská vojenská policie. Během jednání hovořili Putin s Trumpem podle Tillersona o možnosti příměří rozšířit i na další oblasti, kde je podle nich zastavení bojů možné. Dodal také, že Washington s Moskvou mají stejný zájem na tom, aby se v zemi obnovila stabilita. Obě země také souhlasí, že o budoucí vládě v Sýrii je třeba diskutovat a zvolit ji demokraticky.
O příměří spolu měli jednat Donald Trump a Vladimir Putin na summitu zemí G20.
O příměří spolu měli jednat Donald Trump a Vladimir Putin na summitu zemí G20. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy