reklama
 
 

Ruského protikorupčního aktivistu zbili dva útočníci s tyčemi. Zemřel v nemocnici

13. 2. 2019 12:34
Ruský protikorupční aktivista Dmitrij Gribov zemřel poté, co ho v pondělí napadli dva maskovaní útočníci s tyčemi. Gribov vedl pobočku Centra proti korupci v Moskevské oblasti, která obklopuje ruskou metropoli.

Gribova zbili neznámí útočníci v pondělí pozdě večer v obci Vingradovo. Aktivista zemřel o několik hodin později v nemocnici na jednotce intenzivní péče, píše Rádio Svobodná Evropa.

Podle jeho kolegů je Gribovova smrt spojená s jeho prací a bojem proti korupci. "Podle mě je zločin spojen s Gribovovými veřejnými a protikorupčními aktivitami," řekl Viktor Kostromin, šéf moskevské pobočky stejné nevládní organizace. Zároveň dodal, že zavražděný aktivista byl jen několik hodin před útokem u soudu kvůli případu, který se týkal dřívějšího napadení. Tehdy ho zbili tři maskovaní muži.

Gribov čelil útokům dlouhodobě a stěžoval si na laxnost policie. Před čtyřmi lety mu zase neznámí muži zapálili auto.

Jak poznamenává Rádio Svobodná Evropa, aktivisté a novináři v Rusku, kteří se snaží odkrývat korupční kauzy v zemi, čelí neustálému tlaku a hrozbám. Mnoho z nich bylo v minulosti napadeno, nebo dokonce zabito.

autor: Zahraničí | 13. 2. 2019 12:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama