reklama
 
 

Ruské a turecké letectvo provedly první společný útok v Sýrii

18. 1. 2017 15:30
Syrská armáda se brání ofenzívě bojovníků tzv. Islámského státu u města Dajr az-Zaur. Oblast kolem obklíčeného letiště ve středu bombardovala ruská letadla.

Moskva – Ruské a turecké letectvo podnikly ve středu svoji první společnou operaci v Sýrii.

Letouny bombardovaly pozice bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) u města al-Báb východně od Aleppa. Oznámil to generální štáb ruských ozbrojených sil.

V al-Bábu bojuje s Islámským státem povstalecká Svobodná syrská armáda, podporovaná Tureckem. Bitva ale trvá už několik týdnů a zatím se nepodařilo ozbrojence IS z města vytlačit.

Ruské bombardéry se rovněž zapojily do bojů o město Dajr-az Zaúr, kde Islámský stát obklíčil letiště kontrolované syrskou armádou.

Rusko se zapojilo do války na straně režimu prezidenta Bašára Asada v říjnu 2015 a po pádu východního Aleppa na konci minulého roku ohlásilo stažení části svých sil ze Sýrie.

Moskva a Ankara se sice rozcházejí v názoru na budoucnost Asada, od loňské schůzky prezidentů Vladimira Putina a Recepa Erdogana v Petrohradu ale v Sýrii spolupracují. Společně připravují mírové rozhovory v Astaně, kam mají příští týden přijet zástupci syrského režimu i opozice.

Připravujeme podrobnosti.

autor: Zahraničí | 18. 1. 2017 15:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama