Dramatické záběry z ruské stíhačky: Takto MiG-31 "vyhnal" americký letoun

Ruská stíhačka MiG-31 v pátek zasahovala proti americkému letounu RC-135, který se přiblížil k ruským hranicím. Poté, co tamní úřady ve vzdušném prostoru americký stroj zaznamenaly, vyslaly na místo stíhačku. Ta cizí letoun pronásledovala a donutila ho opustit ruský vzdušný prostor. Záběry z kabiny ruské stíhačky zveřejnilo tamní ministerstvo obrany. Spojené státy se k věci prozatím nevyjádřily.
Ruská stíhačka doprovází americké průzkumné letadlo nad Pacifikem | Video: Associated Press

K ruským hranicím u Kamčatského poloostrova na ruském Dálném východě se přiblížil americký výzvědný letoun RC-135, uvedla v pátek agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. K letounu byly vyslána stíhačka MiG-31, která ho pak doprovázela podél kamčatského pobřeží.

Podle údajů ministerstva ruské úřady rozpoznaly ve vzdušném prostoru nad Tichým oceánem stroj, který se přibližoval k ruským hranicím. Z letiště v Kamčatském kraji byla proto vyslána stíhačka, aby letoun identifikovala a vyprovodila ho z oblasti. Poté, co se americký letoun od hranic vzdálil, se ruská stíhačka vrátila zpět na letiště.

"Zásah ruského stíhacího letounu se pečlivě držel mezinárodních pravidel pohybu ve vzdušném prostoru," zdůraznilo ministerstvo.

 

Právě se děje

Další zprávy