Ruská policie řeší dva případy kanibalů

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 3. 2012 22:41
Muž z Penzy zavraždil šest lidí. Jedl jen jejich játra
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jiří Just

Moskva - Ruská policie vyšetřuje dva případy údajného kanibalismu. První se odehrál v povolžském městě Penza, kde místní mladík čelí obviněním z vražd šesti lidí, jejichž játra prý následně pozřel. Další pak hlásí východoruský Vladivostok, napsala agentura DPA.

"Můžeme potvrdit kanibalismus," uvedly úřady v Penze, které citovala RIA Novosti. Čtyřiadvacetiletý Alexandr Byčkov podle vyšetřovatelů zabíjel své oběti nožem, poté jim z těl vyřízl játra.

Soud z několika vražd loni obvinil jistého postiženého muže. Byčkov se do hledáčku policie v souvislosti se zabíjením dostal náhodou. Původně se totiž zodpovídal z krádeže v jednom z obchodů v Penze, ale během výslechu vypověděl o tělech, která v blízkosti svého domu zakopal.

Ve Vladivostoku podle policie zabil 35letý muž v hádce svého o šest let staršího známého. Jeho tělo o několik dní později s jiným kamarádem částečně snědli. Zbylé ostatky policie nalezla v ledničce a v kůlně.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy