Ruská policie řeší dva případy kanibalů

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 3. 2012 22:41
Muž z Penzy zavraždil šest lidí. Jedl jen jejich játra
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jiří Just

Moskva - Ruská policie vyšetřuje dva případy údajného kanibalismu. První se odehrál v povolžském městě Penza, kde místní mladík čelí obviněním z vražd šesti lidí, jejichž játra prý následně pozřel. Další pak hlásí východoruský Vladivostok, napsala agentura DPA.

"Můžeme potvrdit kanibalismus," uvedly úřady v Penze, které citovala RIA Novosti. Čtyřiadvacetiletý Alexandr Byčkov podle vyšetřovatelů zabíjel své oběti nožem, poté jim z těl vyřízl játra.

Soud z několika vražd loni obvinil jistého postiženého muže. Byčkov se do hledáčku policie v souvislosti se zabíjením dostal náhodou. Původně se totiž zodpovídal z krádeže v jednom z obchodů v Penze, ale během výslechu vypověděl o tělech, která v blízkosti svého domu zakopal.

Ve Vladivostoku podle policie zabil 35letý muž v hádce svého o šest let staršího známého. Jeho tělo o několik dní později s jiným kamarádem částečně snědli. Zbylé ostatky policie nalezla v ledničce a v kůlně.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 8 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy