Ruská letadla zničila základnu Islámského státu u Damašku, při úderu zahynulo 19 civilistů

ČTK ČTK
5. 11. 2015 18:30
Ruská letadla při dnešních náletech nedaleko syrské metropole Damašku zničila základnu radikální organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na ruské ministerstvo obrany o tom informovala agentura Reuters. Kdo u syrsko-irácké hranice ze vzduchu útočil, zatím ale není jasné. Náletu v okolí města Bukamal ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur padlo podle syrské organizace na ochranu lidských práv (SOHR) za oběť nejméně 19 civilistů a několik radikálů z IS. Mezi mrtvými jsou údajně ženy i děti. Vysoký počet civilních obětí je podle SOHR způsobený tím, že radikálové se ve městě zdržují v okolí tržiště.
Bombardování v Sýrii
Bombardování v Sýrii | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to v úterý oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií.

V eurozóně se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí pokles činil 0,7 procenta. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy