Rumunsko zadrželo dvě lodě s více než 200 uprchlíky

ČTK ČTK
9. 9. 2017 23:53
Více než 200 uprchlíků se pokusilo v noci na sobotu doplout na lodi Černým mořem do Rumunska. Pobřežní stráž podle svého prohlášení v noci zastavila dvě lodě. Jednu v bulharských vodách s asi 120 lidmi na palubě a druhou poblíž rumunského pobřeží s 97 pasažéry. První loď vydávala nouzové signály a byla předána turecké pobřežní stráži. Druhou loď převzaly rumunské orgány. Nacházelo se na ní 40 mužů, 21 žen a 36 dětí. Všichni pocházejí zřejmě z Iráku a Íránu. Přes Černé moře přichází do Rumunska již několik týdnů stále více uprchlíků. Pobřežní stráž v srpnu zastavila dvě lodě z celkem 162 uprchlíky, další pak na začátku září, ve které bylo 87 uprchlíků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy