Rudé nebe a padající popel. Zlověstný výjev z Oregonu šokoval na sociálních sítích

Rudá oblačnost zahalila městečko Stayton v Oregonu. Padající popel a zápach kouře varují před blížící se ohnivou zkázou. Záběry z úterního poledne ilustrují rozsah ničivých požárů, které zasáhly západní pobřeží Spojených států.
Část Oregonu se vlivem masivních požárů zbarvila do ruda | Video: Secular Talk / Twitter

Úřady už obyvatele Staytonu informovaly, ať se připraví k evakuaci. Na záběrech, které pořídila reportérka Christine Pitawanichová, jsou vidět liduprázdné ulice, uživatelé sociálních sítí přirovnávají natočený materiál k podnebí na Marsu. 

Rozsáhlé požáry, které se na některých místech nekontrolovatelně šíří kvůli kombinaci sucha a vysokých teplot, nadále sužují celé západní pobřeží Spojených států. Situaci by přitom mohl zhoršit ještě nástup silného a suchého větru, který meteorologové předpovídají na dnešní den, píše agentura AP.

Na východě státu Washington plameny v pondělí prakticky srovnaly se zemí vesnici Malden. Hasiči a další pracovníci dnes pokračovali v pátrání po místních obyvatelích.

"Rozsah této pohromy opravdu nelze slovy vyjádřit," hodnotil šerif okresu Whitman County, kde Malden leží, Brett Myers. "Modlím se za to, že všichni stihli utéct," uvedl.

 

Právě se děje

Další zprávy