Na východním Slovensku hořelo 160 hektarů lesa, oheň mají hasiči pod kontrolou

ČTK ČTK
4. 11. 2015 20:22
Až 160 hektarů zasáhl požár na východním Slovensku. Oheň, který se začal rozšiřovat v úterý okolo poledne, se hasičům podařilo dostat pod kontrolu ve středu. Práci komplikoval těžce přístupný terén a silný vítr, na místě zasahovalo 70 profesionálních a 60 dobrovolných hasičů se třemi vrtulníky.
Požár lesa (ilustrační foto).
Požár lesa (ilustrační foto). | Foto: Josef Sova

Bratislava - Rozsáhlý požár lesního porostu na východním Slovensku, který se rozšířil až na plochu 160 hektarů, dostali hasiči ve středu pod kontrolu. Zároveň uhasili i další požár v těžce dostupném terénu na západě země.

Informovala o tom mluvčí hasičů Zuzana Farkasová. 

Na hoře Ihla v okresu Kežmarok nedaleko Vysokých Tater začalo hořet v úterý kolem poledne. Přivolaným hasičům se oheň nejprve nedařilo zvládnout. Práce jim zkomplikoval nepřístupný terén a silný vítr, který přispěl k šíření plamenů.

Na místě bylo postupně nasazeno 70 profesionálních a dalších 60 dobrovolných hasičů spolu s technikou, odpoledne tam hasiči vyslali další posily. Do hašení byly nasazeny i tři vrtulníky. Příčinu požáru mluvčí hasičů neuvedla.

Z hlediska zasažené plochy jde o jeden z největších požárů, které Slovensko v posledních letech zaznamenalo. Například v roce 2013 ve Vysokých Tatrách hořelo přibližně 50 hektarů trávy a křovin.

Ve středu v poledne se plameny rozhořely také na západě Slovenska. Požár nedaleko Povážské Bystrice po asi pěti hodinách zlikvidovalo 60 hasičů, kteří vzhledem k členitému terénu museli k živlu vyrazit pěšky. Oheň zničil téměř 50 hektarů smíšeného porostu.

 

Právě se děje

Další zprávy