Video: Čtyřnohý ochránce zahnal psa, který brutálně napadl dítě

Video Video
6. 8. 2022 7:00
Pes pana Čoua jménem Siao Paj z čínského města Šao-jang ve vnitrozemské provincii Chu-nan se stal hrdinou rodiny. Záběr kamery ze 30. července toho je důkazem. Když agresivní pes zaútočí na batole, které si na ulici hrálo se skupinou dětí a dospělými, Siao Paj zakročil.
Rodinný pes zahnal psa, který napadl dítě. | Video: Asociated Press

Statnější Siao Paj, který u pana Čoua žije sedmým rokem, vzteklého menšího  útočníka, který začal kousat dítě, okamžitě srazil. Útočící zvíře, které nakonec pokousalo dvě děti, utratili. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy