Rodinná tragédie v Rusku skončila smrtí šesti lidí. Vraždil zřejmě 16letý chlapec

ČTK ČTK
18. 8. 2019 16:32
Šest lidských životů si vyžádala rodinná tragédie v obci Patrikejevo na jihovýchodě evropské části Ruska. Policie zatím vychází z toho, že pět členů své rodiny zřejmě povraždil nezletilý chlapec, který pak spáchal sebevraždu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Just

Okolnosti případu oznámil Vyšetřovací výbor, který je ruskou kriminální ústřednou. Podle údajů výboru byli v neděli hodinu před polednem místního času nalezeni ve svém domě mrtví starší muž a starší žena, další žena ve věku 42 let a dvě čtyřleté děti. Jejich těla nesla stopy násilné smrti. Později byl u obce nalezen mrtvý 16letý chlapec.

"Podle jedné z vyšetřovacích verzí hoch nejprve zabil členy své rodiny a poté skoncoval se životem," uvedl Vyšetřovací výbor ve zveřejněné zprávě. Zástupce gubernátora Uljanovské oblasti, v níž se vesnice Patrikejevo nachází, Sergej Ljuľkov podle agentury TASS upřesnil, že chlapec byl vnukem staršího zavražděného páru.

Podle předběžných údajů 42letá žena byla zřejmě jeho matkou a dvě malé děti měla s jiným otcem. Motiv činu zatím není jasný. Rodina byla, zdá se, doposud bezproblémová, i když chudá. Matka byla nemocná a nikde nepracovala, sdělil Ljuľkov.

Podívejte se také na video: Kreml přinejmenším kryje pachatele politických vražd. Putin sám hraje o život, říká Procházková

Kdybyste v Rusku sledovali televizi, tak za týden budete mít pocit, že Putin je nejlepší vládce na světě, říká novinářka Petra Procházková. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 43 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy