Rodina prahla po penězích, spikla se proti dědovi

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 10. 2011 7:36
Dcera ho chtěla společně s vnoučaty ubít cihlami
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britský soud poslal za mříže celou rodinu, která se loni spikla, aby zabila devětaosmdesátiletého děda.

Devětačtyřicetiletá adoptivní dcera, její dvě dcery ve věku čtrnáct a šestnáct let, sedmnáctiletý syn a jeho přítelkyně nechtěli čekat, až jejich bohatý příbuzný zemře, a tak vymysleli léčku.

Přes opakované pokusy se jim ho ale zabít nepodařilo. Přesto budou za svou chorobnou touhu po penězích pykat.

Při posledním útoku je totiž dědeček viděl a přivolaným záchranářům řekl, co se stalo.

Povedená rodina se proti příbuznému spikla přesto, že se o své jmění štědře dědil. Potomkům pořizoval nákladné dary, krom jiného jim kupoval auta a koně.

Adoptivní dcera stráví ve vězení sedmnáct let, 16letá dcera 26 měsíců v detenčním ústavu pro mládež, 17letá dcera tři roky v diagnostickém ústavu a její 14letá sestra roky dva. Syn už v ústavu je. Kdy bude propuštěn, server BBC neuvedl.

Modus operandi chtěli "vygooglit"

Důchodce bydlel se svou ženou v bungalovu na vesnici poblíž Winchesteru a terčem útoku ze strany adoptivní dcery a vnoučat se stal několikrát.

Inspiraci, jak muže zabít, hledali spiklenci na internetu - s dotazem jak dědečka zabít se obrátili na Google. Do vyhledavače zadávali dotazy typu "1000 nejsnazších způsobů, jak zabít člověka", "otrava muchomůrkami" nebo "jak jednoduše zabít starého člověka".

Několik pokusů, které zřejmě vyčetli z internetu, jim nevyšlo. Například smrt ze šoku poté, co znenadání rozbili okno. Nevyšlo ani naříznutí hadičky s benzínem u dědečkova auta - výbuch jako z akčního filmu nenastal, a tak se povedení potomci rozhodli muže umlátit.

Jedna z dívek volala o pomoc a vylákala ho z domu. Ostatní se k němu přiblížili zezadu, povolili ho na zem a ztloukli ho připravenými cihlami. Muž měl ale štěstí vyvázl z tržnými ranami a modřinami.

Soud označil chování útočníků za opovrženíhodné a nelidské. Za strůjce útoku označil adoptivní dceru, která své děti zmanipulovala.

 

Právě se děje

Další zprávy