Rodiče obětí z Benghází žalují Clintonovou. Víní ji ze smrti svých blízkých

ČTK ČTK
9. 8. 2016 16:13
Rodiče dvou obětí incidentu v libyjském Benghází, při němž byli v září 2012 zavražděni čtyři Američané, podali žalobu na tehdejší ministryni zahraničí Hillary Clintonovou. Je podle nich odpovědná za smrt jejich blízkých, protože nakládala neodpovědně s úřední elektronickou poštou rozesílanou přes soukromý server. Při útoku v Benghází zahynuli velvyslanec, zaměstnanec ministerstva zahraničí a dva najatí bezpečnostní pracovníci."Je velmi pravděpodobné, že paní Clintonová jako ministryně zahraničí rozesílala a dostávala e-maily (...) o aktivitách ministerstva zahraničí a o tajných operacích. Tyto informace mohly útočníkům umožnit, aby provedli svůj plán," uvádí se v žalobě.
Hillary Clintonová vypovídá v Senátu kvůli útoku v Benghází.
Hillary Clintonová vypovídá v Senátu kvůli útoku v Benghází. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy