Rodí se nové spojenectví. Budeme vetovat jakékoliv sankce EU proti Polsku, slíbil Orbán

Zahraničí Zahraničí
8. 1. 2016 9:44
Maďarsko bude proti jakýmkoliv sankcím, jimiž by chtěla Evropská unie případně potrestat Polsko. "Maďarsko nikdy žádnou formu sankcí vůči Polsku nepodpoří," řekl premiér Viktor Orbán. Nová polská konzervativní vláda se stala terčem kritiky kvůli sporné novele zákona o veřejnoprávních médiích. Tu ve čtvrtek podepsal prezident Andrzej Duda a umožnil kabinetu dosazovat do vedení televize a rozhlasu své lidi. Orbán dal svůj postoj najevo pár dnů po neformálním setkání s předsedou polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawem Kaczyńským. O čem politici v horském penzionu v Niedzici hovořili, není známo.
Viktor Orbán.
Viktor Orbán. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy