Řím: jedna oběť srážky vlaků v metru

Red Zah, Reuters, ČTK
17. 10. 2006 13:50
Řím - Kolize dvou souprav, k níž došlo při dnešní ranní špičce v římském metru, si zatím vyžádala jednu obět a stodeset zraněných.
V místě nehody operují lékaři, záchranáři a hasiči, celá oblast byla uzavřena.
V místě nehody operují lékaři, záchranáři a hasiči, celá oblast byla uzavřena. | Foto: Reuters

Informovala o tom agentura ANSA, podle níž asi pět cestujících utrpělo vážná zranění a zůstává v přímém ohrožení života.

Vlaky jedoucí po stejné lince se střetly ve stanici Piazza Vittorio v centrální části města. Příčiny nehody se teprve vyšetřují.

Podle dostupných informací však druhý z řidičů nezastavil na červenou a v plné rychlosti vrazil do soupravy před sebou.

Očitý svědek podle agenturních zpráv viděl, jak se stropní trámy stanice zřítily, když jeden z vlaků narazil do zadní části druhého.

"Pracujeme na vyprošťování lidí, kteří jsou stále ve vracích vozů," potvrdil ihned po srážce pro agenturu Reuters policista Luca Cari.

V tomto okamžiku jsou již všichni zranění vyproštěni a převezeni do okolních nemocnic.

Společnost ATAC, která metro provozuje, zatím k události nesdělila podrobnosti. Okamžitě však uzavřela linii A římského metra.

Agenturní zprávy hovoří také o výbuchu elektrického panelu po srážce vlaků.

V místě nehody operují lékaři, záchranáři a hasiči, celá oblast byla uzavřena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy