Řidiče mířící na jih stojí v zácpách. Nejhorší je situace v Itálii, kolony se tvoří i v Rakousku

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 8. 2017 16:08
Řidiči mířící v sobotu na jih se potýkají s dopravními zácpami. Nejkritičtější je situace v Itálii na dálnici A22 mezi Bolzanem a Veronou. U Verony musí řidiči počítat s až 45minutovým zpožděním. Situace je komplikovaná také kolem rakouského Salcburku na dálnici A10. I na chorvatské dálnici A1 mezi Zábřehem a Splitem stojí kolona před mýtnou bránou Lučko ve směru z metropole Záhřebu, dlouhá je asi čtyři kilometry. U chorvatského tunelu Sveti Rok ve směru k moři je pomalu se pohybující kolona. Dopravní situace ale není tak kritická jako minulý víkend. Na silnicích se očekávaly komplikace kvůli tomu, že z německých zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko vyrazí k moři druhé turnusy rekreantů.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy