Řidiče mířící na jih stojí v zácpách. Nejhorší je situace v Itálii, kolony se tvoří i v Rakousku

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 8. 2017 16:08
Řidiči mířící v sobotu na jih se potýkají s dopravními zácpami. Nejkritičtější je situace v Itálii na dálnici A22 mezi Bolzanem a Veronou. U Verony musí řidiči počítat s až 45minutovým zpožděním. Situace je komplikovaná také kolem rakouského Salcburku na dálnici A10. I na chorvatské dálnici A1 mezi Zábřehem a Splitem stojí kolona před mýtnou bránou Lučko ve směru z metropole Záhřebu, dlouhá je asi čtyři kilometry. U chorvatského tunelu Sveti Rok ve směru k moři je pomalu se pohybující kolona. Dopravní situace ale není tak kritická jako minulý víkend. Na silnicích se očekávaly komplikace kvůli tomu, že z německých zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko vyrazí k moři druhé turnusy rekreantů.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 3 minutami

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy