Řidič si psal na mobilu, smetl dodávku s vězněm. A to byl jen závěr strašné jízdy

Video Video
28. 7. 2021 11:08
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků, aby nakonec při psaní esemesky vrazil u města Lewes ve východním Sussexu do vězeňské dodávky a vážně zranil tři lidi.
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků. | Video: Facebook/ Sussex Police

Nebezpečnou jízdu po silnicích v jižní Anglii nahrála kamera, kterou firma nainstalovala do kabiny. Na záběrech je například vidět, jak si devětapadesátiletý Holland čte a píše esemesky na mobilu, řídí bez bezpečnostního pásu, jí a vyhazuje slupku od banánu z okna. Nakonec v rychlosti téměř 100 km/h narazil do dodávky, ve které se velmi vážně zranili řidič, člen ostrahy a vězeň.

Při výslechu řidič přiznal, že jeho chování bylo "strašné". Soudce tento týden ocenil podle deníku Daily Mail přiznání viny a uvedl, že Holland projevil lítost a "zjevně se stydí" za svůj "otřesný" způsob řízení. "Nebral jste ohled na bezpečí veřejnosti ani na zákon. Je zcela zřejmé, že jste tuto srážku způsobil pouze vy sám," řekl soudce Hollandovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy