Řidič si psal na mobilu, smetl dodávku s vězněm. A to byl jen závěr strašné jízdy

Video Video
28. 7. 2021 11:08
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků, aby nakonec při psaní esemesky vrazil u města Lewes ve východním Sussexu do vězeňské dodávky a vážně zranil tři lidi.
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků. | Video: Facebook/ Sussex Police

Nebezpečnou jízdu po silnicích v jižní Anglii nahrála kamera, kterou firma nainstalovala do kabiny. Na záběrech je například vidět, jak si devětapadesátiletý Holland čte a píše esemesky na mobilu, řídí bez bezpečnostního pásu, jí a vyhazuje slupku od banánu z okna. Nakonec v rychlosti téměř 100 km/h narazil do dodávky, ve které se velmi vážně zranili řidič, člen ostrahy a vězeň.

Při výslechu řidič přiznal, že jeho chování bylo "strašné". Soudce tento týden ocenil podle deníku Daily Mail přiznání viny a uvedl, že Holland projevil lítost a "zjevně se stydí" za svůj "otřesný" způsob řízení. "Nebral jste ohled na bezpečí veřejnosti ani na zákon. Je zcela zřejmé, že jste tuto srážku způsobil pouze vy sám," řekl soudce Hollandovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

před 43 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy