Řidič se vyhýbal losovi, srazil při tom medvěda

ČTK ČTK
16. 8. 2012 19:53
Kuriózní nehoda se stala v Norsku. Muži se nic nestalo
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Václav Hlaváč, AOPK

Oslo - Řidič, který se na venkovské silnici v Norsku snažil vyhnout srážce s losem, srazil medvěda.

O kuriózní dopravní nehodě, která se stala u vísky Hanestad 225 kilometrů severně od Osla, dnes informovala agentura Reuters.

Řidič se ve středu večer snažil vyhnout losovi, ale nevšiml si, že poblíž je i medvěd. "Před srážkou s medvědem trochu zpomalil," řekl zástupce místního úřadu na ochranu přírody, který se vydal do lesa hledat zraněnou šelmu.

"Našli jsme stopy krve, které naznačují, že medvěd má vnitřní zranění," dodal. Řidiči se nic nestalo, jeho auto je ale  zničené.

Podle norských úřadů žije v zemi s pěti miliony obyvatel asi 100 tisíc losů a 150 medvědů hnědých.</p>

 

Právě se děje

před 37 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy