Vratká lávka se třásla nad rozbouřenou řekou. Řidič na ni vjel dodávkou

Video Video
27. 7. 2021 12:56
Řidič nákladního vozu se minulý pátek pokusil přejet lávku pro pěší, která vzdorovala rozbouřené řece u ruské obce Uryum v Zabajkalí. V polovině cesty se vůz i s mostem náhle potopily. "Občan chtěl před místními obyvateli projet po mostě pro pěší, lanový most jednoduše neunesl zatížení. Řidič sám vyplaval," komentoval video místopředseda místní regionální vlády Andrej Gurulev.
Řidič náklaďáku vjel na most pro pěší. V jeho polovině začal bojovat o život. | Video: Twitter/Алексей Кириленко

Most, vyrobený převážně ze dřeva, postavili jako náhradu za silniční most zničený při předchozí povodni. Rusové na sociálních sítích nazvali zřícenou konstrukci novým "mostem hlouposti". Odkazovali tak k mostu v Sofijské ulici v Petrohradě, pod kterým si za několik let zdemolovalo dvě stě řidičů své kamiony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy