Vratká lávka se třásla nad rozbouřenou řekou. Řidič na ni vjel dodávkou

Video Video
27. 7. 2021 12:56
Řidič nákladního vozu se minulý pátek pokusil přejet lávku pro pěší, která vzdorovala rozbouřené řece u ruské obce Uryum v Zabajkalí. V polovině cesty se vůz i s mostem náhle potopily. "Občan chtěl před místními obyvateli projet po mostě pro pěší, lanový most jednoduše neunesl zatížení. Řidič sám vyplaval," komentoval video místopředseda místní regionální vlády Andrej Gurulev.
Řidič náklaďáku vjel na most pro pěší. V jeho polovině začal bojovat o život. | Video: Twitter/Алексей Кириленко

Most, vyrobený převážně ze dřeva, postavili jako náhradu za silniční most zničený při předchozí povodni. Rusové na sociálních sítích nazvali zřícenou konstrukci novým "mostem hlouposti". Odkazovali tak k mostu v Sofijské ulici v Petrohradě, pod kterým si za několik let zdemolovalo dvě stě řidičů své kamiony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy