Foto: Nádraží jako uprchlický tábor. Každý chce odtud pryč

Foto: Nádraží jako uprchlický tábor. Každý chce odtud pryč
Vítejte v Keleti, vlakovém nádraží v srdci Budapešti.
To se stalo pro tisíce lidí - prchajících především ze Sýrie - bránou do Evropy. Po překročení maďarsko-srbských hranic právě odtud odjíždějí vlakem do Německa.
Ve čtvrtek ráno běženci z Keleti zaplavili jediný vlak, který stál přistaven na nádraží.
Stalo se tak poté, co se maďarská policie stáhla a vstup na nástupiště přestala hlídat. Začal tvrdý boj o místa v soupravě.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 9. 2015 9:53
Fotoreportér Aktuálně.cz strávil téměř tři dny na nádraží Keleti v Maďarsku. To se proměnilo v uprchlický tábor, kde běženci čekali na možnost nasednout na vlak. Tu čtvrteční okamžitě využili.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy