Foto: Nádraží jako uprchlický tábor. Každý chce odtud pryč

Foto: Nádraží jako uprchlický tábor. Každý chce odtud pryč
Vítejte v Keleti, vlakovém nádraží v srdci Budapešti.
To se stalo pro tisíce lidí - prchajících především ze Sýrie - bránou do Evropy. Po překročení maďarsko-srbských hranic právě odtud odjíždějí vlakem do Německa.
Ve čtvrtek ráno běženci z Keleti zaplavili jediný vlak, který stál přistaven na nádraží.
Stalo se tak poté, co se maďarská policie stáhla a vstup na nástupiště přestala hlídat. Začal tvrdý boj o místa v soupravě.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 9. 2015 9:53
Fotoreportér Aktuálně.cz strávil téměř tři dny na nádraží Keleti v Maďarsku. To se proměnilo v uprchlický tábor, kde běženci čekali na možnost nasednout na vlak. Tu čtvrteční okamžitě využili.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy