"Proč natáčíte, je to daleko." Ukrajinec se divil vyděšeným reportérům pod palbou

Video Rádio Svobodná Evropa Video, Rádio Svobodná Evropa
22. 7. 2022 11:45
Reportéry stanice Current Time TV přerušilo při natáčení reportáže v ukrajinském Siversku bombardování dělostřeleckými granáty. Zatímco oni stihli utéct do bezpečí, několik místních utrpělo při pozemním útoku zranění. Podívejte se na reportáž ze života obyvatel Siversku, jednoho z nejbližších měst od současné frontové linie na východě Ukrajiny.
Reportáž: Nebojte se, to je daleko, říká muž, zatímco bomby padají kousek od něj | Video: Rádio Svobodná Evropa

Reportéři stanice Current Time TV, která je součástí Rádia Svobodná Evropa, oblast navštívili tuto středu. Dobrovolníci se tam zrovna pokoušeli evakuovat civilisty. 

"Mají několik adres, na kterých je mají vyzvednout. Takže nejezdí jen tak po okolí, aby našli lidi," popisoval na kameru reportér Borys Sačalko jen vteřiny předtím, než s kameramanem zaslechli zvuky dělostřeleckých granátů dopadajících v jejich blízkosti.

"Jsou to granáty. Dělej, couvej," naléhal v tu chvíli Sačalko na svého kolegu za volantem. Několik zraněných obyvatel poté dobrovolníci odváželi na bezpečnější místo k evakuačním autobusům.

Rusko se v posledních dnech ve východoukrajinské Doněcké oblasti soustřeďuje právě na dobytí měst Siversk a Bachmut, místo aby se zaměřilo na získání kontroly nad severněji položeným Slovjanskem, uvedl v úterý americký Institut pro studium války (ISW).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy