11. září minutu po minutě. Fotoreportér zachytil útok prvního z letadel, při druhém zemřel

11. září minutu po minutě. Fotoreportér zachytil útok prvního z letadel, při druhém zemřel
V 8:46 narazilo letadlo American Airlines, pilotované Muhammadem Attou, do severní věže Světového obchodního centra v New Yorku (let AA číslo 11).
Další ze snímků Billa Biggarta...
... který se pohyboval v ulicích New Yorku.
V 8:57 začíná televize CNN z New Yorku do celého světa živé vysílání.
Foto: ISIFA
Martin Novák Martin Novák
Aktualizováno 11. 9. 2016 17:39
Agenturní snímky z 11. září 2001 obletěly svět už mnohokrát. V následující retrospektivní galerii se můžete podívat, jak to tehdy v ulicích New Yorku a v Pentagonu vypadalo. Zajímavostí jsou například snímky fotoreportéra Billa Biggarta, který stihl zachytit atmosféru ve městě po útocích na první budovu Světového obchodního střediska. V troskách druhé budovy však zahynul.
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy