Řecký ostrov Lesbos a západ Turecka postihlo zemětřesení, pět lidí je zraněných

ČTK ČTK
6. 2. 2017 16:17
Řecký ostrov Lesbos a nedaleké západní pobřeží Turecka v pondělí postihlo několik zemětřesení. Největší mělo sílu 5,3 stupně Richterovy škály. V Turecku je po otřesech pět lidí zraněných a několik desítek domů je poničených, píše agentura Anadolu. Na Lesbu podle řeckých úřadů nejsou zatím škody hlášeny, uvedl řecký rozhlas. Stejnou oblast postihlo zemětřesení o síle kolem 4,5 stupně také v polovině ledna. Lesbos je jedním z ostrovů v Egejském moři, na nichž jsou ubytováni uprchlíci z Blízkého východu, kteří ještě před rokem masově připlouvali z Turecka.
Řecký ostrov Lesbos.
Řecký ostrov Lesbos. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 6 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy