reklama
 
 

Řecký mladík se mstil za šikanu střelbou, zabil i sebe

10. 4. 2009 12:30
Tři další lidé byli při incidentu na athénské škole zraněni, jeden těžce

Athény - Řecko dnes zažilo to, co stejně jako Česko dosud znalo jen z filmů a zpráv ze zahraničí: střelbu na jedné ze svých škol.

Došlo k ní na západním okraji hlavního města Athén.

Osmnáctiletý řecký student, jehož jméno nebylo zveřejněno, který se ale podle informací z médií přistěhoval do Athén z Abcházie, si podle všeho vybíjel frustrace z ústrků a posměšků, kterým údajně čelil ze strany svých vrstevníků.

„Nechal dopis na rozloučenou, v němž píše, že už to déle nemohl snášet," řekl agentuře AP policejní mluvčí Panayiotis Stathis. „Zdá se, že jeho motivem byla pomsta."

Pachatel podle policie dorazil na místo činu ve tři čtvrtě na devět, tedy asi čtvrt hodiny po zahájení výuky. S sebou měl dvě pistole a nůž.

Na školním dvoře čtyřikrát vystřelil na 19letého studenta, jehož zasáhl do prsou. Podle policie mohlo jít o někoho, s kým si nejvíce spojoval šikanu, jíž byl údajně vystaven.

Na útěku postřelil mladík další dva muže, kteří se jej snažili zadržet. Jejich zranění ale nejsou těžká - jeden byl postřelen do nohy, druhý do paže. Střelec sám pak zaběhl do nedalekého parku, kde se střelil do hlavy. Svým zraněním pozdeji v nemocnici podlehl.

"Je to poprvé, co k něčemu takovému v Řecku došlo, nikdy předtím jsme nic podobného nezažili," prohlásil podle agentury Reuters před novináři Dimitris Souras, specialista na psychiatrii z ministerstva zdravotnictví.

Podle agentury AP sice v minulosti došlo na řeckých školách k několika útokům nožem, nikdy se ale nestřílelo. V zemi nicméně v posledních měsících došlo k nárůstu pouličního násilí, často politicky motivovaného, a terčem střelby se při něm stali civilisté i muži v uniformách.

autor: Pavel Vondra | 10. 4. 2009 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama