Reakce na zadržení Ratka Mladiče

Reakce na zadržení Ratka Mladiče
Zatčený Mladič přijíždí k budově speciálního soudu v Bělehradě.
Manželka generála Mladiče Bosiljka a jeho syn Darko opouštějí budovu speciálního soudu v Bělehradě.
"Kdysi a nyní." Po několika mrtvicích a infarktech je Mladič jen stínem sebevědomého generála z let 1992-95.
Žalobu proti Mladičovi bude zřejmě možné rozšířit, jakmile bude předán do soudní věznice ICTY. Prohlásil to v pátek podle agentury APA generální prokurátor ICTY Brammertz, neupřesnil však, o jaké zločiny by mělo jít.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
27. 5. 2011 13:30

Bělehrad - Generální prokurátor Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY), švýcarský právník Serge Brammertz, nevyloučil možnost rozšíření obžaloby proti Mladičovi, jakmile bude předán do Haagu. Rusko naproti tomu požaduje "vyšší nestrannost" haagského tribunálu v těchto kauzách.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy