Porod na JIP a téměř jistá smrt. Případ Maďarky s covidem je zázračný, tvrdí lékař

Rádio Svobodná Evropa
21. 5. 2021 14:41
Maďarka Szilvia Bedo-Nagyová se v 35. týdnu těhotenství nakazila covidem-19. Po krátké domácí karanténě se její zdravotní stav zhoršil natolik, že musela jet akutně do nemocnice. Tam ji hned hospitalizovali na jednotce intenzivní péče, kde ještě ten večer porodila dceru. Spatřila ji ale až po více než měsíci - lékaři ji po porodu museli uvést do umělého spánku a napojit na přístroje.
RFE - Zrozena v covidu | Video: Rádio Svobodná Evropa

Bedo-Nagyová strávila v umělém spánku na dýchacích přístrojích 40 dní. Její manžel Joszef Bedo se mezitím o dítě staral a netušil, zda se jeho žena uzdraví. "Doktor mi nejprve řekl, že do rána nepřežije," vzpomínal Bedo. "Až 24. prosince, kdy jsme trávili Vánoce u matky, mi doktor zavolal. Řekl mi, že se mnou chce žena mluvit. Byl jsem v šoku," dodal.

Hned po probuzení si Bedo-Nagyová nemohla vzpomenout, co se s ní stalo ani kde je její dítě. "Neměla jsem ponětí, co se se mnou děje. Ukazovala jsem na břicho a ptala se, kdy jsem porodila. Pak mi doktor řekl, že jsem porodila už před časem," vzpomínala rodička.

Budapešťský lékař Bela Merkely považuje ženino uzdravení za malý zázrak. "Szilviin příběh je fascinující, protože nevím o případu ve střední Evropě, kdy by takto závažný stav vyřešil dýchací přístroj," uvedl lékař.

 

Právě se děje

Další zprávy