Rakušané vyberou nového prezidenta před Vánocemi. Opakování voleb zhatily vadné obálky

Zahraničí Zahraničí
12. 9. 2016 11:27
Repríza druhého kola prezidentských voleb v Rakousku se ze začátku října odkládá na konec listopadu či začátek prosince, oznámil ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Důvodem jsou vadné obálky u lístků pro korespondenční hlasování, konkrétně nekvalitní lepicí proužek. Jak již dříve informovaly agentury, problém by se mohl týkat až 1,5 milionu volebních obálek. Přitom platí, že pokud se po odeslání obálka s hlasovacím lístkem rozlepí, musí volební komise hlas prohlásit za neplatný. Nesrovnalosti u korespondenčních hlasů přitom byly důvodem, proč se musí souboj mezi Norbertem Hoferem a Alexanderem Van der Bellenem opakovat.
Norbert Hofer a Alexander Van Der Bellen.
Norbert Hofer a Alexander Van Der Bellen. | Foto: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy