Rakouský soud posvětil vydání ukrajinského oligarchy Firtaše do USA

ČTK ČTK
21. 2. 2017 15:01
Vídeňský soud odsouhlasil vydání ukrajinského oligarchy Dmitra Firtaše. Vyhověl tak žádosti Spojených států, kde je muž podezřelý z korupce. Informovala o tom agentura APA. Konečné rozhodnutí je nicméně na ministerstvu spravedlnosti. Firtaš, který má úzké kontakty na ruského prezidenta Vladimira Putina, stíhání v USA považuje za politicky motivované. Firtaše zadržela rakouská policie v roce 2014 ve vídeňském sídle jeho firmy na žádost americké FBI. Brzy byl jeden z nejbohatších Ukrajinců propuštěn na rekordní kauci 125 milionů eur, ale do uzavření vydávacího řízení nesmí opustit Rakousko. Firtaš podle vyšetřovatelů uplácel politiky, aby získal licenci pro obří důlní projekt v Indii.
Dmytro Firtaš u vídeňského soudu.
Dmytro Firtaš u vídeňského soudu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 15 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy