Rakouský rychlovlak uvízl v tunelu, záchranáři museli evakuovat 300 cestujících

ČTK ČTK
23. 9. 2016 15:26
Na 300 cestujících museli v pátek evakuovat záchranáři z rychlovlaku, který uvízl v tunelu na severorakouské trati mezi Vídní a St. Pöltenem. Podle agentury APA musela souprava neplánovaně zastavit, když najela na dveře, které odpadly z vlaku, co projížděl po trati před ní. Vlak nevykolejil a nikdo se nezranil. Dopravní společnost ÖBB kvůli nehodě na několik hodin zastavila provoz vlaků ve městě Tulln asi 20 km od Vídně. Znamená to ochromení jedné z páteřních tratí v Rakousku, protože Tulln leží na železniční spojnici Vídně s Lincem.
Souprava příměstského spoje Rakouských drah (ÖBB) - ilustrační foto.
Souprava příměstského spoje Rakouských drah (ÖBB) - ilustrační foto. | Foto: ÖBB
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Členy Babišovy stínové vlády je pět ministrů předchozí vlády, ale i Vondráček či Pokorná Jermanová

Členy stínové vlády hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem je pět ministrů předchozí vlády ANO a ČSSD včetně Aleny Schillerové jakožto ministryně financí či Karla Havlíčka jako ministra průmyslu a obchodu. Dále jsou součástí kabinetu například bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury. Hnutí stínovou vládu představilo na dnešní tiskové konferenci po prvním zasedání.

Dalšími členy z řad ministrů předchozího kabinetu jsou ministr obrany Lubomír Metnar, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
Další zprávy