Rakouský rychlovlak uvízl v tunelu, záchranáři museli evakuovat 300 cestujících

ČTK ČTK
23. 9. 2016 15:26
Na 300 cestujících museli v pátek evakuovat záchranáři z rychlovlaku, který uvízl v tunelu na severorakouské trati mezi Vídní a St. Pöltenem. Podle agentury APA musela souprava neplánovaně zastavit, když najela na dveře, které odpadly z vlaku, co projížděl po trati před ní. Vlak nevykolejil a nikdo se nezranil. Dopravní společnost ÖBB kvůli nehodě na několik hodin zastavila provoz vlaků ve městě Tulln asi 20 km od Vídně. Znamená to ochromení jedné z páteřních tratí v Rakousku, protože Tulln leží na železniční spojnici Vídně s Lincem.
Souprava příměstského spoje Rakouských drah (ÖBB) - ilustrační foto.
Souprava příměstského spoje Rakouských drah (ÖBB) - ilustrační foto. | Foto: ÖBB
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy