Rakousko chce po případu týrání vylepšit svou image

mih, Reuters
1. 5. 2008 7:00
Tyran nás poškodil ve světě, tvrdí kancléř

Vídeň - Rakouští politici se bojí, že odhalení bezprecedentního případu týrání dětí vlastním otcem v Amstettenu poškodí dobrou pověst Rakouska ve světě.

Kancléř Alfred Gusenbauer proto přislíbil, že ve spolupráci s ministerstvem zahraničí, rakouskými velvyslanci a odborníky spustí kampaň, která by měla obraz Rakouska napravit.

Více o případu:

"Rakousko není pachatelem. Je to mimořádný, ale také ojedinělý kriminální čin," řekl Gusenbauer v první oficiální reakci na hrůzný čin. "Nesmíme dovolit, aby se celá země stala rukojmím jediného muže," dodal.

"Strašné věci, kterých je člověk schopen, se dějí všude. Stačí se podívat na titulky zpráv z celého světa za poslední rok," přidal se prezident Heinz Fischer. Na případu podle něj není "nic hluboce rakouského".

Hrůzný případ Josefa Fritzla, který 24 let věznil a znásilňoval svoji dceru, s níž zplodil sedm dětí, se objevil na titulních stranách všech světových novin.

Někteří zahraniční komentátoři se přitom pozastavovali nad tím, že se týrání odehrálo právě v Rakousku.

Světová veřejnost si totiž ještě pamatuje případ Rakušanky Nataschi Kampuschové, kterou únosce věznil přes osm let ve sklepě, dokud v roce 2006 neuprchla.

Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy