Rakouská policie zabavila český kamion, brzdové hadičky měl přilepené izolepou

ČTK ČTK
17. 9. 2019 12:33
Rakouská dálniční policie na jihu země zastavila českého řidiče, jehož kamion jel tunelem s 21tunovým buldozerem na přívěsu se zpola nefunkčními brzdami. Brzdové hadičky měl provizorně přelepené izolační páskou, uvedla v úterý s odvoláním na policii agentura APA.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Když policisté zastavili zvláštní převoz těžkého nákladu za dálničním tunelem u obce Sankt Michael v Horním Štýrsku, zjistili, že jej mělo doprovázet vozidlo rakouských dozorových orgánů. Namísto toho s ním jelo pouze české doprovodné auto.

Mnohem nebezpečnější byly ale nedostatky na kamionu: buldozer nebyl zajištěn a na přívěsu bylo odhaleno osm závažných technických závad. Mezi nimi byla uvolněná pneumatika, poškozené tlumiče či zcela nefunkční ruční brzda. Na dvou ze tří os byly brzdy málo účinné. Brzdové hadičky byly prodřené a popraskané.

Pokračovat v cestě policie vozidlu zakázala a zabavila mu registrační značku a technický průkaz. Na českého řidiče bylo podáno trestní oznámení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy