Rakouská horská služba zachránila dva vyčerpané Čechy. Špatně se obuli

ČTK ČTK
1. 7. 2018 12:00
Rakouská horská služba v sobotu zachraňovala dva mladíky z Čech, kteří se vydali jen v lehkém oblečení na túru na horu Hochkönig ve spolkové zemi Salcbursko. Na svých internetových stránkách o tom informuje deník Salzburger Nachrichten. Devatenáctiletí bratři vystoupali do výšky 2300 metrů nad mořem a dolů se rozhodli vracet jinou značenou stezkou. Nicméně brzy narazili na sněžné pole, které se snažili obejít, protože na sobě měli jen lehké trekkingové boty. Bloudili ve strmém skalnatém terénu a do údolí se jim sejít nepodařilo.Záchranáři je společně s policejním vrtulníkem vypátrali ve výšce asi 2200 metrů a za soumraku se s nimi slanili a odvedli je k horské chatě. Mladíci byli vyčerpaní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 35 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy