Obrazem: Dojatý syn i věrný pes u rakve. Amerika se loučí s Georgem Bushem starším

Salutující prezident Donald Trump u rakve George Bushe staršího.
Z texaského Houstonu včera dopoledne místního času (17:30 SEČ) odletěl na Andrewsovu leteckou základnu nedaleko Washingtonu prezidentský speciál, na jehož palubě byla rakev s ostatky někdejšího republikánského prezidenta George Bushe staršího.
Na poslední Bushovu cestu do Washingtonu poskytl současný šéf Bílého domu Donald Trump své prezidentské letadlo.
To, pokud je na palubě úřadující hlava Spojených států, nese volací znak Air Force One.
Nynější let byl označen Special Air Mission 41 (Zvláštní letecká mise 41), což odkazuje na fakt, že Bush starší byl 41. americkým prezidentem.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 12. 2018 12:44
Američané se loučí s bývalým prezidentem Georgem Bushem starším, který v pátek zemřel ve věku 94 let. Rakev s ostatky státníka je vystavena v rotundě Kapitolu ve Washingtonu. Jeho památku v tichosti uctila současná hlava státu Donald Trump s manželkou Melanií. Slzy těžko zadržoval syn zesnulého prezidenta George Bush mladší i další hosté.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy