Radikálové z Boko Haram zabili v Nigérii nejméně 14 lidí

ČTK ČTK
27. 12. 2015 8:30
Nejméně 14 lidí zabili a několik dalších zranili ozbrojenci z radikálního islámského hnutí Boko Haram, kteří přepadli vesnici na severovýchodě Nigérie. V neděli o tom informovala agentura AFP. Radikálové přepadli vesnici Kimba v nigerijském státě Borno v pátek. Po vstupu do vesnice začali na obyvatele střílet, následně podpálili jejich obydlí. Skupina Boko Haram vznikla v roce 2002. Na severovýchodě Nigérie vyhlásila vlastní chalífát, většinu tohoto území ale v poslední době ztratila v bojích s armádami Nigérie a sousedních zemí.
Členové hnutí Boko Haram.
Členové hnutí Boko Haram. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy