Radikálové udeřili v Mogadišu, podruhé během měsíce

Zahraničí Zahraničí
18. 10. 2011 15:28
Podle první bilance zemřeli nejméně tři lidé, další jsou zraněni
Foto: Reuters

Mogadišu - Somálskou metropolí Mogadišu otřásla podruhé během měsíce silná exploze. I tentokrát se sebevrah v automobilu odpálil poblíž vládních budov.

"Auto vyletělo do povětří před budouvami, kde sídlí ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo plánování," citovala agentura Reuters policejního důstojníka Mohameda Adama.

Výbuch si vyžádal nejméně tři mrtvé včetně atentátníka a šest zraněných. "Byli úplně spálení a roztrháni," popsal situaci na místě obchodník Farah Husajn.

Vše zřejmě mají na svědomí radikálové z islamistického hnutí Šabáb. Udeřili už 4. října, tehdy přišlo o život přes 100 lidí.

Nejnovější útok přichází v době, kdy jsou zde na návštěvě keňští ministři obrany a zahraničí. Keňské jednotky v neděli vpadly na území jižního Somálska, kde islamisté operují.

Podle reportéra AP se ovšem incident odehrál několik kilometrů od míst, kde zřejmě jednají keňští vládní činitelé se somálskými představiteli.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu. V rekordu dráhy vyhrála Ivanie Blondinová z Kanady.

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy