Pytláci loni v JAR zabili přes tisícovku nosorožců. Celkem jich v zemi žije jen 20 tisíc

ČTK ČTK
21. 1. 2016 23:07
Loni zabili pytláci v Jihoafrické republice (JAR) kvůli rohovině 1175 nosorožců. I když počet upytlačených zvířat meziročně klesl, pytláctví zůstává velkým problémem posledních let - v roce 2007 v JAR zemřelo jen 13 nosorožců. Značná část pytláků pochází z Mosambiku, jedné z nejchudších zemí světa, která hraničí s jihoafrickým Krugerovým národním parkem, kde nosorožci žijí. V JAR žije téměř 80 procent celosvětové populace nosorožců. Zhruba 18 tisíc jedinců patří k druhu tuponosých neboli bílých a kolem dvou tisíc k druhu dvourohých neboli černých nosorožců.
Nosorožec.
Nosorožec. | Foto: Dana Holečková, Zoo Dvůr Králové
 

Právě se děje

před 22 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy