Putin trpí aspergerem, tvrdí důvěrná zpráva Pentagonu

Petr Jemelka Petr Jemelka
Aktualizováno 5. 2. 2015 20:20
Donedávna utajovaný dokument se neomezuje pouze na konstatování. Přidává i doporučení, kde a jak s Vladimirem Putinem vyjednávat.
Putin je ve skutečnosti plachý, myslí si v Pentagonu.
Putin je ve skutečnosti plachý, myslí si v Pentagonu. | Foto: Reuters

Washington - Ruský prezident Vladimir Putin trpí Aspergerovým syndromem a toto onemocnění ze spektra autistických poruch osobnosti ovlivňuje každé jeho rozhodnutí.

Píše se to alespoň v donedávna utajované zprávě amerického Pentagonu, kterou si teď na základě zákona o svobodném přístupu k informacím vyžádal list USA Today.

"Studie Putinova pohybu odhalila, že trpí neurologickou abnormalitou. Jeho neurologický vývoj byl v raném dětství výrazně narušen," cituje deník ze zprávy Brendy Connorsové, expertky na analýzu nonverbální komunikace a gestikulace Námořní vojenské akademie v Newportu.

Connorsovou a její kolegy, s nimiž zprávu vypracovala, najalo oddělení amerického ministerstva obrany, které nese název Office of Net Assessment (ONA). To má mimo jiné na starosti analýzu nonverbální komunikace světových politiků, jakožto i předvídání jejich budoucího chování. A investuje do této činnosti nemalé peníze.

Z veřejně dostupné dokumentace vyplývá, že ONA od roku 2009 za projekt zvaný Body Leads utratila 350 000 dolarů.

Screening Putina ve složce chybí

Styl vládnutí šéfa Kremlu a "posedlost absolutní kontrolou" podle autorů zmiňované zprávy pramení z jeho snahy kompenzovat vlastní handicap.

Svá tvrzení experti Pentagonu nemohou stoprocentně prokázat, zpráva nicméně obsahuje analýzy předních amerických odborníků na autismus, které zmiňované závěry potvrzují.

Dokument se neomezuje pouze na konstatování. Přidává i doporučení, kde a jak s Vladimirem Putinem vyjednávat. Údajně prý patří k lidem, kteří se ve větší skupině lidí uzavírají do obranné ulity, a jednání v takovém prostředí s ním tedy nemá smysl.

"Pokud s takovým člověkem chcete vyjednávat, není to nejvhodnější při nějaké významné státnické příležitosti, ale spíš při osobním rozhovoru mezi čtyřma očima na nějakém klidném místě," vysvětlil listu USA Today odborník na autismus Stephen Porges, jenž se na zprávě rovněž podílel.

 

Právě se děje

teď

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

ÚOHS posuzuje prodej elektrárny Počerady podnikateli Tykačovi

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje nákup hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Firmy o transakci informovaly minulý týden.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít na území České republiky zejména v oblasti těžby, zpracování a dodávek hnědého energetického uhlí, oblasti výroby a velkoobchodních dodávek elektrické energie, oblasti dodávek vedlejších energetických produktů a oblasti poskytování podpůrných služeb elektrizační soustavy. Rozhodnutí dosud nebylo vydáno," uvedl úřad.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy