Putin si zahrál hokej s bývalými hvězdami, dal šest gólů

ČTK ČTK
10. 5. 2014 20:28
Zápas v rámci exhibiční Noční hokejové ligy vyhrál jeho tým 21:4. Šéf Kremlu vstřelil šest gólů a na pět dalších přihrál.
Vladimir Putin při hokejovém zápase
Vladimir Putin při hokejovém zápase | Foto: Reuters

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin, známý svými sportovními aktivitami, se v pátek večer chopil hokejky a postavil se na led po boku legend ruského hokeje. Zápas v rámci exhibiční Noční hokejové ligy vyhrál jeho tým 21:4. Šéf Kremlu vstřelil šest gólů a na pět dalších přihrál.

Podle ruské agentury RIA nastoupil v Putinově týmu například ministr obrany Sergej Šojgu, několik významných byznysmenů, moskevský gubernátor či šéf Kontinentální hokejové ligy. Hokejový um týmu přinesly někdejší hvězdy ruské reprezentace, mezi nimiž byl například útočník Pavel Bure. Zápas se odehrál na stadionu v Soči, který letos hostil olympijský hokejový turnaj.

Putin se s oblibou ukazuje při různých sportovních a fyzických aktivitách. Před časem oblétly svět fotografie do půli těla vysvlečeného ruského prezidenta, který v chladné sibiřské řece chytal ryby. Jindy v podobně sporém úboru jezdil na koni. Vyzkoušel si také například judo, potápění nebo řízení formule.

Ani páteční hokejový zápas nebyl jeho prvním. Na stejném stadionu odehrál Putin v lednu zápas, který byl testem připravenosti ledu před olympiádou.

 

Právě se děje

Další zprávy