Putin schválil připojení jednotek z Jižní Osetie k ruské armádě

ČTK ČTK
14. 3. 2017 17:38
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o připojení části vojenských jednotek odštěpenecké Jižní Osetie k ruské armádě. Ten už v pondělí schválila vláda. Informovala o tom agentura TASS. Putin pověřil ruského ministra obrany Sergeje Šojgua jednáním s Jižní Osetií o připojení vojenských jednotek. Smlouva bude součástí dohody o spolupráci a integraci z března 2015. Vojáci z Jižní Osetie budou dobrovolně sloužit na ruských základnách na základě smlouvy, kterou podepíšou s ruskou armádou. Jižní Osetie se spolu s Abcházií za ruské pomoci odtrhla od Gruzie. Jejich nezávislost kromě Ruska a několika zemí Latinské Ameriky a Tichomoří nikdo neuznává.
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy