reklama
 
 

Putin poděkoval Trumpovi za pomoc při odvrácení teroristického útoku na katedrálu v Petrohradu

Aktualizováno 17. 12. 2017 22:17
Americká zpravodajská služba CIA dala Rusům tip a ti následně zadrželi muže, hlásící se k Islámskému státu.

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin telefonnicky poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za pomoc při dopadení teroristů, chystajících útok v petrohradské pravoslavné  katedrále Panny Marie Kazaňské.

Americká zpravodajská služba CIA dala Rusům tip a ti následně zadrželi muže, hlásící se k Islámskému státu.

Informace Kremlu později potvrdil i Bílý dům. "Ruský prezident Vladimir V. Putin dnes telefonoval prezidentovi Donaldu J. Trumpovi, aby mu poděkoval za včasné varování, které zpravodajské služby Spojených států poskytly Rusku a které se týkalo velkého teroristického spiknutí v ruském Petrohradě," uvedl.

Dnešní telefonický rozhovor mezi Putinem a Trumpem byl od čtvrtka druhý, připomíná agentura AP. První se týkal mimo jiné severokorejského jaderného a raketového programu.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) už v pátek informovala, že zadržela sedm stoupenců takzvaného Islámského státu, kteří na tuto sobotu plánovali atentát v Petrohradě.

Podívejte se na záběry z moskevské výstavy Super Putin:

Ruští umělci uspořádali v ruské metropoli neobvyklou výstavu, která znázorňuje jejich prezidenta mnohdy v bizadrních situacích. | Video: Reuters |  00:56

autor: Zahraničí | 17. 12. 2017 17:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama