Putin poděkoval Trumpovi za pomoc při odvrácení teroristického útoku na katedrálu v Petrohradu

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 17. 12. 2017 22:17
Americká zpravodajská služba CIA dala Rusům tip a ti následně zadrželi muže, hlásící se k Islámskému státu.
Vladimir Putin a Donald Trump.
Vladimir Putin a Donald Trump. | Foto: Reuters

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin telefonnicky poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za pomoc při dopadení teroristů, chystajících útok v petrohradské pravoslavné  katedrále Panny Marie Kazaňské.

Americká zpravodajská služba CIA dala Rusům tip a ti následně zadrželi muže, hlásící se k Islámskému státu.

Informace Kremlu později potvrdil i Bílý dům. "Ruský prezident Vladimir V. Putin dnes telefonoval prezidentovi Donaldu J. Trumpovi, aby mu poděkoval za včasné varování, které zpravodajské služby Spojených států poskytly Rusku a které se týkalo velkého teroristického spiknutí v ruském Petrohradě," uvedl.

Dnešní telefonický rozhovor mezi Putinem a Trumpem byl od čtvrtka druhý, připomíná agentura AP. První se týkal mimo jiné severokorejského jaderného a raketového programu.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) už v pátek informovala, že zadržela sedm stoupenců takzvaného Islámského státu, kteří na tuto sobotu plánovali atentát v Petrohradě.

Podívejte se na záběry z moskevské výstavy Super Putin:

Ruští umělci uspořádali v ruské metropoli neobvyklou výstavu, která znázorňuje jejich prezidenta mnohdy v bizadrních situacích. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy