Putin o obviněných z narušení voleb v USA: Možná to nejsou Rusové, ale Ukrajinci, Tataři nebo Židé

ČTK ČTK
11. 3. 2018 7:57
Na dotaz televizní moderátorky, zda danou aktivitu omlouvá, odpověděl, že mu je to jedno, protože dané osoby nereprezentují jeho vládu.
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. | Foto: ČTK

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se nestará o údajné ruské zásahy do prezidentských voleb v USA, protože akce nebyly spojeny s jeho vládou. V rozhovoru s americkou televizní stanicí NBC, který byl odvysílán v sobotu, Putin také zaspekuloval, že někteří z 13 ruských státních příslušníků, obviněných Spojenými státy z vměšování, nemusejí ani být etničtí Rusové.

"Možná to nejsou ani Rusové, ale Ukrajinci, Tatarové nebo Židé, ale s ruským občanstvím, což by se mělo také zkontrolovat," řekl Putin.

Na dotaz moderátorky Megyn Kellyové, zda danou aktivitu omlouvá, odpověděl, že mu je to jedno, protože dané osoby nereprezentují jeho vládu.

Putin řekl, že Rusko nemá ani nástroje, ani vůli, aby se do amerických voleb vměšovalo. Během rozhovoru si opakovaně stěžoval, že Washington odmítl ruské návrhy na vzájemnou spolupráci v otázkách kybernetické bezpečnosti.

Podle něho USA předhodily médiím 13 lidí, kteří "nemusí být ani Rusové". "Možná, že mají dvojí občanství nebo zelenou kartu, možná jim za to USA zaplatily, co můžete vědět? Ani já to nevím," řekl také ruský vůdce.

V rozhovoru Putin také tvrdil, že naopak Spojené státy ustavičně narušují nadcházející ruské prezidentské volby. Prohlásil, že Rusko má zásadu nenechat si zasahovat do svých vnitřních záležitostí a proto ani ono nezasahuje do záležitostí cizích zemí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy