Putin nařídil "humanitární pauzu" ve východní Ghútě, během příměří se mají evakuovat zranění

ČTK ČTK
26. 2. 2018 15:51
Rusko bude od úterka dodržovat příměří ve východní Ghútě, a to denně vždy od 9.00 do 14.00 místního času (tedy od 8.00 do 13.00 SEČ). Informovala o tom agentura RIA Novosti, podle které to nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Agentura nicméně neuvedla, kolik dní má příměří trvat. Ke klidu zbraní vyzvala v sobotu Rada bezpečnosti OSN, která žádala, aby se příměří v Sýrii začalo dodržovat bezodkladně a trvalo nejméně 30 dní. Cílem příměří má být právě umožnění humanitární pomoci v obléhaných oblastech a evakuace zraněných a nemocných. Ve východní Ghútě se v posledních dnech zintenzivnilo bombardování letadly syrského režimu, který podporuje Rusko.
Boje ve východní Ghútě.
Boje ve východní Ghútě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy