Putin se cestou na setkání s Merkelovou zastavil na svatbě rakouské ministryně zahraničí

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2018 16:50
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu odpoledne dorazil do Rakouska, kde zamířil na svatbu tamní ministryně zahraničí Karin Kneisslové, která si bere experta na energetiku Wolfganga Meilingera. Po Putinově přistání ve Štýrském Hradci byl uzavřen příjezd na letiště i dálnice A9, informovala agentura APA. Po příjezduna svatbu předal Putin nevěstě kytici, poté si s ní na terase hostince Tscheppe v obci Gamlitz na jihu Štýrska dokonce zatančil. Mezi zhruba stovkou hostů byl i rakouský kancléř Sebastian Kurz. V alpské republice se šéf Kremlu zastavil na cestě do Německa, kde ho večer čeká jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
Vladimir Putin tančí na svatbě s Kerin Kneisslovou.
Vladimir Putin tančí na svatbě s Kerin Kneisslovou. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 51 minutami

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy