Putin se cestou na setkání s Merkelovou zastavil na svatbě rakouské ministryně zahraničí

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2018 16:50
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu odpoledne dorazil do Rakouska, kde zamířil na svatbu tamní ministryně zahraničí Karin Kneisslové, která si bere experta na energetiku Wolfganga Meilingera. Po Putinově přistání ve Štýrském Hradci byl uzavřen příjezd na letiště i dálnice A9, informovala agentura APA. Po příjezduna svatbu předal Putin nevěstě kytici, poté si s ní na terase hostince Tscheppe v obci Gamlitz na jihu Štýrska dokonce zatančil. Mezi zhruba stovkou hostů byl i rakouský kancléř Sebastian Kurz. V alpské republice se šéf Kremlu zastavil na cestě do Německa, kde ho večer čeká jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
Vladimir Putin tančí na svatbě s Kerin Kneisslovou.
Vladimir Putin tančí na svatbě s Kerin Kneisslovou. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy