Fotky plné lidí. Půl milionu Britů vyrazilo na pláže, odborníci se bojí druhé vlny

Fotky plné lidí. Půl milionu Britů vyrazilo na pláže, odborníci se bojí druhé vlny
Místní ale mají na množství návštěvníků jiný pohled. "Myslím, že lidé zapomněli na covid-19 a užívají si koronavirové prázdniny. Nevím, co se stalo, že si tolik lidí myslí, že je přijatelné přijít sem a používat naše pláže, když máme stav nouze. Je to stav nouze, ne státní svátek," konstatoval jeden z obyvatel přímořského Bournemouthu.
"Když jste zalezlí, ovlivňuje to vaše psychické zdraví, takže je skvělé, že jsme venku a hlavně u moře," namítá však Britka, kterou oslovila BBC na jedné z pláží.
“Všichni chceme být venku a užívat si slunce, ale pokud míříte ven, prosím, dělejte to bezpečně a dodržujte rozestupy,” vyzval Hancock Brity.
Částečné uvolňování opatření by mělo přijít 4. července, kdy budou moci otevřít bary a restaurace a doporučená vzdálenost mezi lidmi se sníží ze dvou metrů na jeden, informuje německá stanice Deutsche Welle.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 6. 2020 18:07
Pláže na jihu Velké Británie přilákaly ve středu a ve čtvrtek statisíce lidí. Ti však nedodržovali doporučené rozestupy a hlavní lékařský poradce vlády pohrozil, že nechá pláže uzavřít. Británie je jednou ze zemí, které nejvíce zasáhla pandemie koronaviru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook, WhatsApp ani Telegram nevydají data uživatelů v Hongkongu

Provozovatelé sociálních či komunikačních sítí Facebook, WhatsApp a Telegram dali najevo, že odmítnou splnit požadavek čínských úřadů, aby jim poskytli data svých uživatelů v Hongkongu. Tyto webové platformy naznačily, že zvažují dopad kontroverzního nového bezpečnostního zákona, který pro autonomní oblast Hongkongu 30. června schválil Peking.

Ostře kritizovaný zákon definuje čtyři trestné činy, u nichž bude uplatňován. Má jít o separatistické, podvratné a teroristické aktivity a spolupráci s cizími silami s cílem ohrozit národní bezpečnost. Právní akt podle kritiků znamená konec principu "jedna země, dva systémy", kterým Čína Hongkongu při převzetí od Británie v roce 1997 zaručila určité svobody a práva. Sporný čínský právní předpis kriminalizuje některá prodemokratická hesla, jako například "Osvoboď Hongkong, revoluce naší doby!", které má podle hongkongské vlády separatistický význam.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

V příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

Další zprávy