Prvomájové oslavy v Berlíně: nejdřív klid, pak násilí

Prvomájové oslavy v Berlíně: nejdřív klid, pak násilí
Berlín proti nacistům.
Přívrženec antifašistické organizace Antifa
V jedné ze škol ve čtvrti Köpenick se tento "DJ" rozhodl protestovat proti neonacistům tak, že jim na cestu do jejich centrály pouštěl taneční hudbu. Okna celé školy byla ozdobena antifašistickými plakáty.
,,Šťastnou cestu domů", vzkazují cizincům v Německu plakáty ultrapravicové strany NPD.
Foto: Lucie Kavanová
Naďa Straková
2. 5. 2009 11:44

Relativně poklidné oslavy 1. máje v Berlíně v nočních hodinách vystřídaly násilné střety účastníků demonstrace levicových příznivců s policií. Zatímco ostře sledovaná ranní demonstrace proti shromáždění NPD proběhla poklidně, večer létaly vzduchem lahve, kameny a zapálené předměty, demonstranti se pokoušeli policisty napadat i pěstmi. Podle Spiegelu Online došlo i k pokusu o usmrcení jednoho policisty.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy