První termín: Svět už ví, kdy těhotná Kate porodí

ČTK ČTK
14. 1. 2013 16:09
Královský palác oficiálně oznámil, kdy očekává narození následníka trůnu
Kate a William.
Kate a William. | Foto: Profimedia

Londýn - Dítě, které očekává vévodkyně z Cambridge Kate a princ William, se podle lékařů narodí v červenci. Oznámil to královský palác.

Jde o první upřesnění doby, kdy lze očekávat narození budoucího následníka nebo následnice britského trůnu.

Zdravotní stav Kate, která 9. ledna oslavila 31. narozeniny, se od nedávné hospitalizace v Londýně stále zlepšuje, uvedl mluvčí paláce.

Manželka třicetiletého prince Williama se začátkem prosince v nemocnici krále Edvarda VII. zotavovala kvůli akutní ranní nevolnosti spojené s ranou fází těhotenství.

Vévodkyně s Williamem čekají prvního potomka. Zpráva o nadcházejícím mateřství Kate loni okamžitě zaplnila titulní strany britských listů.

Nadšené deníky začaly kromě jiného spekulovat o tom, jak se dítě bude jmenovat. Favorizovanými jmény jsou Elizabeth, Mary, John, Charles, ale také Diana.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy