První školní den na dohled války. Tak Donbas vítal prvňáčky

První školní den na dohled války. Tak Donbas vítal prvňáčky
V centru města se konala slavnost na počest prvňáčků.
To jsou oni...
...
...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Jan Homolka
1. 9. 2014 18:38
Podívejte se, jak vypadá první školní den ve Slavjansku a Mariupolu.

Slavjansk/Mariupol - Školní rok začal i pro děti na východě Ukrajiny, a to navzdory faktu, že značnou částí Donbasu zmítají vleklé boje mezi armádou a proruskými separatisty.

Ve stotisícovém Slavjansku uspořádali slavnost. Armáda povstalce vytlačila už začátkem července, a tak město mohlo bez obav přivítat prvňáčky.

Zcela odlišná situace panuje v 500tisícovém přístavu Mariupol na břehu Azovského moře. To je totiž podle Kyjeva v bezprostředním ohrožení ruskými jednotkami.

 

Právě se děje

před 49 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy